XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019 r.

1. Dzisiaj dzień modlitw za prześladowanych chrześcijan. Po mszy świętej zbiórka do puszek przeznaczona na działalność organizacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

2. Jutro 11 listopada 2019 r. wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest to jednocześnie rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze święte według porządku niedzielnego. Każdą Eucharystię rozpoczniemy od odśpiewania hymnu państwowego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji Ojczyzny, wszystkich Polaków w kraju i zagranicą, a zwłaszcza tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

3. Wypominki za zmarłych odmawiamy od poniedziałku do soboty 15 minut przed każdą mszą świętą. W niedzielę wypominki tylko w kościele parafialnym.

4. We wtorek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

5. W środę wspomnienie św. Polskich Braci Męczenników. Tego dnia nasza parafia organizuje wyjazd do Multikina w Rumii na film „Nieplanowane”. Informowaliśmy o tym już wcześniej przez nasz parafialny profil na Facebooku. Wyjazd odbędzie się o godz. 18.30 z placu obok pomnika Jana Pawła II w Kostkowie. Zapisy po mszach świętych i w biurze parafialnym. Koszt 25 zł. Liczba miejsc ograniczona. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.

6. W piątek po wieczornej mszy świętej spotkanie parafialnej CARITAS.

7. W sobotę (16 listopada) z kolei zapraszamy na wspólny wyjazd do Jump City w Rumii naszych ministrantów i członków scholi parafialnej. Wyjazd o g. 10.45 spod plebanii. Koszt 25 zł. Zapisy po mszach świętych lub w szkole u ks. Adama. Wymagana zgoda rodziców. Próba scholi z tego powodu odbędzie się w godz. 9.00 – 10.30. Wieczorem zaś zapraszamy na mszę świętą wieczorną wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po mszy świętej spotkanie formacyjne w harcówce.

8. W przyszłą niedzielę (17 listopada) kolekta inwestycyjna w Kostkowie. Na mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po mszy świętej katecheza dla rodziców w kościele, zaś dla dzieci – w harcówce.

9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Stefania Blaszk, z Chynowia – Folwark. Polećmy naszą siostrę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

10. Do nabycia po mszy św. PIELGRZYM, MAŁY PIELGRZYM, MISYJNE DROGI, oraz MODLITEWNIK ZA ZMARŁYCH.

11. Podziękowanie za sprzątanie kościoła.