XXXI Niedziela Zwykła 3.11.2019

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji nabożeństw na naszych parafialnych cmentarzach. Dziękujemy naszej szkole, która udostępniła sprzęt nagłaśniający; strażakom za kierowanie ruchem; naszym kościelnym – panu Stasiowi z Lisewa i panu Adamowi z Chynowia; ministrantom; pani Organistce oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia tych wyjątkowych dni.

2. Wypominki od 3 listopada będą odmawiane codziennie w kościele parafialnym i w kościołach filialnych 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Św. W niedzielę wypominki tylko w kościele parafialnym odmawiane będą 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętych o godz. 7.15 i 12.30.

3. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza.

4. Ponawiamy prośbę o utrzymanie czystości przy naszych kontenerach cmentarnych. Jeśli to możliwe – zwłaszcza wtedy kiedy kontenery są przepełnione - zachęcamy do zabierania śmieci ze sobą do domu. Pamiętajmy też o przedłużaniu rezerwacji miejsc na naszych parafialnych cmentarzach.

5. W środę dodatkowa msza święta w Rybnie w intencji Ojczyzny.

6. W przyszłą sobotę w godzinach 10.00 – 11.30 zapraszamy na próbę scholi. Nasza schola będzie w listopadzie przygotowywała oprawę muzyczną mszy dla dzieci, która odbędzie się 24 listopada. Zachęcamy szczególnie te dzieci, które angażowały się w śpiew w zeszłą niedzielę.

7. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy w intencji prześladowanych chrześcijan. Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach, którzy za wyznawanie imienia Chrystusa są więzieni i zabijani. Okażmy naszą duchową solidarność

8. Ze względu na zbliżające się przymrozki w przyszłym tygodniu zostanie zamknięty obieg wody na naszych cmentarzach. Za utrudnienia przepraszamy.

9. Po mszy świętej do nabycia nowy numer PIELGRZYMA i MAŁEGO PIELGRZYMA. Do zakupu są również modlitewniki za zmarłych. Cena książeczki 12 zł. Osoby które zakupiły, bądź prenumerują PIELGRZYMA mogą nabyć modlitewnik za 10 zł.

10. Podziękowanie za sprzątanie kościoła.