XXII Niedziela Zwykła 1.09.2019 r.

1. Dzisiaj przypada 80. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o jej ofiarach i prośmy Boga o dar pokoju na świecie.

2. W poniedziałek zapraszamy na Msze Święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego:
    a. 9.10 – klasy V – VIII
    b. 11.55 – klasy 0 – IV i oddziały przedszkolne.

3. W liturgii Kościoła obchodzimy:  we wtorek wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W środę dodatkowa Msza Święta w Rybnie o g. 19.00 w intencji Ojczyzny.

5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania: w Salinie o godz. 16.00, w Chynowiu o godz. 16.30, w Kostkowie o godz. 17.30 i w Rybnie o godz. 19.00.

6. Odwiedziny chorych odbędą się w następujących terminach:
    a. Ks. Adam: w sobotę 7 września
    b. Ks. Proboszcz: w sobotę 14 września

7. W sobotę po południu w godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I soboty miesiąca. W sobotę na mszę o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (II rok formacji). Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne w kościele.

8. W przyszłą niedzielę w Kostkowie kolekta inwestycyjna.

9Zapowiedzi:

-  Rafał Labudda, kawaler, zam. Witków
-  Emilia Pytlos, panna, zam. Susz. Zapowiedź III-cia.

-  Adam Jerzy Konkol, kawaler, zam. Ruków
-  Angelika Joanna Bujak, panna, zam. Zelewo par. Góra. Zapowiedź III-cia.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

11. We wtorek 10 września (godz. 16.00) na orliku przy szkole w Kostkowie rozpocznie działalność Parafialny Klub Sportowy. Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego rozwoju fizycznego. Zgłoszenia można kierować do duszpasterzy, bądź w szkole do p. Jacka Stawiasza.

12. W sobotę 14 września zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w Dniu Młodzieży organizowanego przez sanktuarium maryjne w Piasecznie. Wyjazd o godz. 11.00 z placu przy pomniku Jana Pawła II w Kostkowie. Koszt 20 zł. Zapisy u ks. Adama.

13. W niedzielę 15 września nie będzie Mszy św. w Rybnie o g. 10.00. Jak co roku spotykamy się na cmentarzu ofiar Marszu Śmierci w Rybnie o g. 14.00. Wtedy rozpoczną się uroczystości poświęcone ofiarom wojny i poległym w „Marszu Śmierci”. Msza św. będzie sprawowana w intencji ofiar „Marszu Śmierci”.

14. Po Mszy Świętej do nabycia nowy numer czasopisma MISYJNE DROGI.