XX Niedziela Zwykła 19.08.2018.

1.Dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. o g. 12.30 pożegnamy naszego wikariusza ks. Sławomira Chabiora, który rozpoczyna posługę w parafii w Człuchowie. W Kostkowie kolekta dzisiejsza jest kolektą inwestycyjną.

2.W poniedziałek wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora, patrona Diecezji pelplińskiej, we wtorek wspomnienie św. Piusa X – papieża, w środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej.

3.W piątek święto św. Bartłomieja – Apostoła. W piątek po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00 w Kostkowie spotkanie przedpielgrzymkowe.

4.W przyszłą niedzielę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Podczas każdej Mszy św. nastąpi odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

5.Parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę autokarową pod koniec sierpnia do Lichenia, Częstochowy, Krakowa, Wadowic i Gidli. Koszt ok. 370 zł. Zapisy wraz z przedpłatą 100 zł. W Biurze Parafialnym i po zakończeniu Mszy św.

6.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u Księdza Proboszcza, jak również znaleźć w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

7.Podziękowanie za posprzątanie kościoła.

www.parafiakostkowo.pl