XVIII Niedziela Zwykła 4.08.2019 r

1. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego.

2. W czwartek wspomnienie św. Dominika – prezbitera.

3. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein ) – dziewicy i męczennicy – patronki Europy.

4. W sobotę Uroczystość św. Wawrzyńca – diakona i męczennika – głównego patrona naszej Diecezji Pelplińskiej.

5. Zapowiedzi:

-  Michał Marian Neubert, kawaler, zam. Rybno
-  Dominika Magdalena Topp, panna, zam. Luzino.. Zapowiedź III-cia.

-  Michał Piotr Jankowski, kawaler, zam. Jęczewo
-  Kamila Szojer, panna, zam. Kniewo. Zapowiedź III-cia.

-  Fabian Artur Siejbik, cywilnie związany, zam. Chynowie
-  Monika Maria Siejbik zd. Skrzypkowska, cywilnie związana, zam. Chynowie.Zap.III-cia.

-  Przemysław Łaga, kawaler, zam. Wejherowo
-  Ewelina Andrzejak, panna, zam. Chynowie. Zapowiedź II-ga.

-  Krystian Paweł Grubski, cywilnie związany, zam. Rybno.
-  Wioletta Justyna Grubska zd. Mateja, cywilnie związana, zam. Rybno. Zap. I-sza.

6. Zmarła Krystyna Łamaszewska l. 73 z Rukowa. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

7. We wtorek 20 sierpnia Caritas parafialna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii. O g. 9:00 – wyjazd z placu koło pomnika Jana Pawła II w Kostkowie.

• Zwiedzanie Zamku w Gniewie połączone z warsztatami edukacyjnymi: strzelanie z kuszy, wyrabianie monet, warsztaty piśmiennicze.
  • Pokaz Rycerski na placu turniejowym – walka rycerska, strzelanie z ówczesnej broni palnej
  • Przejście na Rynek Gniewski – zwiedzanie starówki
  • Kościół Świętego Mikołaja - Msza święta + zwiedzanie
  • Zwiedzanie Ogrodu Historii przy gniewskiej plebanii + ognisko
  • Wizyta przy miejscu Objawień Matki Bożej w Piasecznie + krótka modlitwa

Koszt: 50 zł. Zapisy u ks. Adama lub członków Caritas parafialnej.