XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019 r.

1. We wtorek 13 sierpnia po zakończeniu wieczornej Mszy św. w Kostkowie nabożeństwo fatimskie.

2. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Obowiązuje tego dnia niedzielny porządek Mszy św. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

4. W sobotę wspomnienie św. Jacka – prezbitera.

5. Zapowiedzi:

-  Przemysław Łaga, kawaler, zam. Wejherowo
-  Ewelina Andrzejak, panna, zam. Chynowie. Zapowiedź III-cia.

-  Krystian Paweł Grubski, cywilnie związany, zam. Rybno
-  Wioletta Justyna Grubska zd. Mateja, cywilnie związana, zam. Rybno. Zap. II-ga.

6. Zmarł Jan Kłos l. 50 z Tadzina. Jego pogrzeb we wtorek o g. 14.00 w Kostkowie. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

7. We wtorek 20 sierpnia Caritas parafialna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii. O g. 9:00 – wyjazd z placu koło pomnika Jana Pawła II w Kostkowie.

• Zwiedzanie Zamku w Gniewie połączone z warsztatami edukacyjnymi: strzelanie z kuszy, wyrabianie monet, warsztaty piśmiennicze.
  • Pokaz Rycerski na placu turniejowym – walka rycerska, strzelanie z ówczesnej broni palnej
  • Przejście na Rynek Gniewski – zwiedzanie starówki
  • Kościół Świętego Mikołaja - Msza święta + zwiedzanie
  • Zwiedzanie Ogrodu Historii przy gniewskiej plebanii + ognisko
  • Wizyta przy miejscu Objawień Matki Bożej w Piasecznie + krótka modlitwa

Koszt: 50 zł. Zapisy u ks. Adama lub członków Caritas parafialnej.

8. Po zakończeniu Mszy św. do nabycia prasa katolicka: „PIELGRZYM” oraz „CUDA I ŁASKI BOŻE”.