VI Niedziela Zwykła 11.02.2018

1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Chorych wraz z rodzinami zapraszamy na sumę parafialną o g. 12.30 do Kostkowa. Msza św. będzie sprawowana w ich intencji, a po zakończeniu Mszy św. możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek wystawienie Najśw. Sakramentu w kościele parafialnym jako nasze modlitewne przygotowania na czas Wielkiego Postu. Dzisiaj wystawienie po zakończeniu sumy parafialnej, w poniedziałek i we wtorek od g. 12.00. Zakończenie Adoracji we wszystkie dni o g. 18.00.

2. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy). Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem:
- o g. 17.00 w Salinie i Chynowiu,
- o g. 18.30 w Rybnie i Kostkowie.

Przez cały okres Wielkiego Postu obowiązuje nas przykazanie kościelne: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE tradycyjnie rozpoczniemy w Środę Popielcową. Rekolekcje dla dorosłych będzie prowadził dominikanin O. Norbert Oczkowski OP z Wrocławia. Rekolekcje dla młodzieży Zespołu Szkół w Kostkowie poprowadzi misjonarz Krwi Chrystusa ks. Damian Siwicki CPPS. Program rekolekcji:

Czwartek – Sobota 15-17 II

10.00 RYBNO – Msza św. z nauką rekolekcyjną
17.00 SALINO – Msza św. z nauką rekolekcyjną
18.30 RYBNO – Msza św. z nauką rekolekcyjną
czwartek – po zakończeniu Mszy św. nauka stanowa dla małżeństw
– na Mszę św.  zapraszamy zwłaszcza osoby starsze i chore

Poniedziałek – Środa 19 – 21 II

10.00 KOSTKOWO – Msza św. z nauką rekolekcyjną
17.00 CHYNÓW – Msza św. z nauką rekolekcyjną
18.30 KOSTKOWO – Msza św. z nauką rekolekcyjną
wtorek – po zakończeniu Mszy św. nauka stanowa dla małżeństw
środa – na Mszę św.  zapraszamy zwłaszcza osoby starsze i chore.

4. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w kościołach przeżywających czas rekolekcji po zakończeniu Mszy św. W Chynowiu o g. 17.00 w Kostkowie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. W piątek o g. 19.30 spotkanie Caritas parafialnej na plebanii w Kostkowie.

5. Za tydzień, w niedzielę 18 lutego pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żalów o g. 16.00 w kościele parafialnym, połączone z wygłoszeniem kazania pasyjnego. Na nabożeństwo zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (grupa Ks. Proboszcza). Po zakończeniu nabożeństwa spotkanie w kościele.

6. Zapowiedzi:
-  Bartłomiej Karol Bonk, kawaler, zam. Gościcino ul. Polarna 6
-  Magdalena Izabela Selonka, panna, zam. Lisewo 2/1. Zapowiedź II-ga.

7.Po zakończeniu Mszy św. do nabycia nowy numer „PIELGRZYMA”.