Kościół filialny p.w. Miłosierdzia Bożego w Chynowie

Kościół został wybudowany przez mieszkańców Chynowa pod koniec lat 80 – tych XX wieku. Konsekrowany przez Ks. Biskupa Tadeusza WERNO 11.11.1990 r.

W kościele znajdują się relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia. Relikwie zostały sprowadzone z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w 1998 r. Przed kościołem na wolnostojącej dzwonnicy jest zawieszony dzwon „JEZU UFAM TOBIE”, poświęcony w 1999 r. przez papieża Jana Pawła II.
Na ścianie prezbiterium – malowidło „Ukrzyżowanie”, które jest kopią XVII – wiecznego obrazu z ołtarza głównego kościoła św. Krzyża w Tczewie.